Emekli astsubaylar, Türk bayraklarıyla İzmir Marşı’nı söyleyerek yürüdü

Göreve başlangıç dereceleri, makam ve vazife tazminatı, emekli maaşı bağlama oranlarını protesto eden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Eskişehir Şube üyeleri, ellerinde Türk bayraklarıyla İzmir Marşı’nı söyleyerek yürüdü.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Platformu Eskişehir Şubesi, vazifeye başlangıç dereceleri, makam ve vazife tazminatı, emekli maaşı bağlama oranlarını protesto etmek emeliyle yürüyüş düzenledi.

“10 YIL EVVEL VERİLEN KELAMLAR TUTULMADI”

Köprübaşı Adalar’da toplanan emekli astsubaylar, yürüyüş öncesinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına emekli astsubayların eşleri ve yakınları da katılırken birtakım vatandaşlar asker kepi taktı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Eskişehir Şubesi ismine konuşan Sami Tamam, göreve başlangıç derecelerinin lisans mezunları için sekizinci derece birinci kademeden, ön lisans mezunlarının ise dokuzuncu derece ikinci kademeden başlaması için 10 yıl evvel kelam verildiğini, çalışmaların devam ettiğinin söylendiğini açıkladı.

“ARTIK KELAM DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ”

4 yıl evvel 8 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan tarafından iyi olsun dendiğini lakin geçen müddet içerisinde hala verilen kelamların yerine getirilmediğini söz eden Tamam şunları söyledi:

* Çok geçen yıla karşın sıkıntılarımıza duyarsız kaldılar. Bu durum, gönüllerimizi incitmekte ve aidat duygumuza ziyan vermektedir. TSK işçileri yalnızca yarbay ve üst subaylardan ibaret değildir.

* Politikleri yalnızca şehit merasimimizde değil yıllarca birikmiş meselelerimizin tahlilinde de yanımızda görmek istiyoruz. Problemlerimizi somut ve tahlil odaklı muhatap alacak hükümet ve Ulusal Savunma Bakanlığı yetkilisi bulamıyoruz. Artık kelam değil icraat istiyoruz. Yalnızca şehit merasimlerimizde değil problemlerimizde da yanımızda görmek istiyoruz.

İZMİR MARŞI İLE YÜRÜDÜLER

Basın açıklamasının akabinde emekli astsubaylar ellerinde Türk bayrakları ile İzmir Marşı’nı söyleyerek yürüdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.