Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklamaları: Saçma sapan konular konuşuluyor

Ekrem İmamoğlu’ndan son dakika açıklamaları: Saçma sapan konular konuşuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kar yağışıyla ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği konuşmasında balıkçı ziyaretine değinmeden “Bazen saçma sapan konular ya da bir takım hususlar toplumun gündeminde ön sıralara oturmak zorunda kalıyor” dedi

İSTANBUL’a en yoğun kar yağışının olduğu 24 Ocak Pazartesi akşamı İngiliz Büyükelçi ile Sarıyer’de ünlü bir balıkçıda olduğu ortaya çıkan Ekrem İmamoğlu bugün basın karşısına geçti. İmamoğlu kar gündemini değerlendirirken diğer konular için “Saçma sapan konular” dedi.

AKOM’da açıklama yapan Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:
-20-30 yılın en yoğun kar yağışıyla karşı karşıya kaldık. İstanbul nasıl yönetiliyor diye baktığımızda bazı yollarla ilgili farklı yetkilendirme alanları var. İBB’nın ağı 4023 kilometre. Karayollarının sorumlu olduğu yerler var. 3. köprü yol hattı ve bağlantılarının sorumlu olduğu özel şirket var yapılan ihalenin şartnamesi gereği. Bu üç hat önemli, bunun bilinmesi lazım. Ayrıca 39 ilçe belediyesinin de sorumlu olduğu alanlar var. 2,5 yıllık görev süremiz süresince asla biz ve onlar diye bakışa sahip olmayacağız İstanbul bir bütündür. 

-Bu dil değişmediği sürece ülkenin gündemi gerçek konular olmuyor, çözüme kavuşması gereken konular konuşulmuyor ne yazık ki bazen saçma sapan konular ya da bir takım hususlar toplumun gündeminde ön sıralara oturmak zorunda kalıyor.

-Tuz stoğu konusunda şunu ifade edelim 25-26 Ocak’ta yoğun kullanıma ulaştık.

ekrem İmamoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.