Eğitimciler darp edilen öğretmene sahip çıktı: ‘Darp eden okul müdürünü vazifeden alın’

İzmir’in Bornova ilçesi Doğanlar Hüsnü Bornovalı Ortaokulu müdürü Meral Yılmaz, teze nazaran öğretmen Suzan Karabağ Toptaş’ı darp etti. Öğretmene sahip çıkan eğitim sendikaları okul müdürünün daha evvel de darp olayına karıştığını ve vazifeden alınması gerektiğini söyledi.

İddiaya nazaran okul müdürü Yılmaz, öğretmenin doğum günü kutlaması için kendisinden habersiz alınan pasta nedeniyle öğretmen Toptaş ile tartıştı. Olay sonrası teze nazaran öteki öğretmenleri toplantıya çağıran Meral Yılmaz, “Susacaksınız” diyerek Toptaş’ın ağzını kapatıp itti.

Olay sonrası idari ve isimli soruşturma başlatılırken sendikalar ve eğitim işçileri Toptaş’a sahip çıktı. Toptaş’ın da katıldığı aksiyonda mevzunun takipçisi olacaklarını duyuran Eğitim İş İzmir 2 No’lu Şube Lideri Ahmet Cangı, “Yaşanan olay maalesef bu okulda bir birinci değil. Şiddet uygulayan okul müdürü daha evvel de tekraren şikâyet konusu olmuş, uyarılmış, bahis yetkili ünitelere iletilmiş lakin görülüyor ki bir sonuç alınamamış. Bu anlayış bütün eğitim işçilerini açık maksat haline getirmekte ve saldırganları cesaretlendirmektedir. Eğitim sendikaları olarak bu vahim bahsin takipçisi olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.