Dinci vakıflara bir yenisi eklendi

İstanbul’da, yeni bir dinci vakıf daha kuruldu. “Muavenet İlim ve Kültür Vakfı” ismiyle kurulan vakfın emeli “her kademeden talebelere eğitim imkânı oluşturmak” olarak açıklandı. Vakfın sona ermesi durumunda mal varlığı, mütevelli heyetinde Said Nursi’nin öğrencilerinden olduğu belirtilen isimlerin yer aldığı Hizmet Vakfı’na devredilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan kararıyla, bir vakıf daha kuruldu. “Muavenet İlim ve Kültür Vakfı” ismiyle kurulan vakfın, 11 vakfedeni bulunuyor. Hedefi “İlim, irfan ve fazilet üzere değerli pahalara sahip fertlerin yetişmesi ana gayesi için her kademeden talebelere eğitim imkânı oluşturmak” sözleri ile açıklanan vakfın mal varlığı ise nakit 100 bin lira olarak belirlendi. Merkezi İstanbul olan vakfın sona ermesi durumunda mal ve haklarının evresi için Hizmet Vakfı’nın belirlenmesi dikkat çekti.

Vakfın kurucu mütevelli heyeti üyeleri ortasında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “deccal” diyen Said Nursi’nin öğrencilerinden olduğu belirtilen Abdullah Yeğin, Ahmet Aytimur ve Bayram Yüksel isimleri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.