Dakikalar İçinde Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 8 Makyaj İpuçları! Bu İpuçları Adeta Gençleştiriyor!

Güzel yüzünüzdeki yılları silecek birkaç numara biliyoruz. Ve bunları sizinle paylaşmaya hazırız. Birkaç dakika içinde nasıl daha genç görünebileceğinizi öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin.

SIVI KAPATICILAR KULLANIN

Göz etrafınızdaki ince çizgileri gizlemenin en âlâ yollarından biri sıvı bir kapatıcıdır. Balmumu kapatıcılar, sorunu daha görünür hale getiren çizgilere yerleşir. Bir tıklama kaleminde bir kapatıcı seçin ve o kaz ayaklarından kurtulun.

NEMLENDİRİCİYİ DAHA SIK KULLANIN

En sevdiğiniz nemlendiriciyi sık sık kullanın. Kaç yaşında olursanız olun cildinizin 7/24 suya gereksinimi vardır. Yüzünüzü duruladıktan sonra yüzünüze biraz nemlendirici sürün. Makyaj eserlerini uygulamaya başlamadan evvel ıslanmasına müsaade verin.

SARI TONLU MAKYAJ

Sıcak cilt tonu, hepimizin daha düzgün görünmek için muhtaçlık duyduğu şeydir. Sarı tonlu makyajı tercih ederek yıllarınızı kaybedin. Hardal renkli şeylerden kaçının. Artık rengin ince tonlarından bahsediyoruz. Tüm cildinize bir damla sıcaklık eklemek kusursuz bir numaradır. Yalnızca en düzgün renk tonunu seç.

NEMLİ SÜNGER KULLANMAK

Makyaj yaparken nemlendirilmiş sünger kullananlar bu sırrın ne kadar tesirli olduğunu bilirler. Bir sünger alın, ıslatın ve sonunda suyu sıkın. Nemli olsun. Akabinde, direkt süngere az ölçüde makyaj uygulayın. Süngerin emdiği nem, inceltici bir unsur vazifesi görecektir. Hoşluk eserinizi cildinize uyguladığınızda yarı saydam bir görünüm elde edeceksiniz. Makyajınız ne kadar opak olursa, o kadar olgun ve hatta yaşlı görünürsünüz. Biraz ışıltı ister misin? Akabinde makyajınızın şeffaf olmasına müsaade verin.

KURU TOZDAN KURTULUN

Cilt yaşlanma eğilimindedir. Ne kadar olgun olursanız, cildinizin genç görünmesi için o kadar fazla neme muhtaçlığı vardır. Nemlendirici hoşluk eserleri kullanarak ve kuru makyajdan kaçınarak cildinizi gün boyunca basitçe nemli tutabilirsiniz. Kuru tozunuzu unutun ve kremsi unsurlar, jeller ve sıvılar kullanın.

KEMİK YAPINIZI GÖSTERİN

Kesik çene çizgisine sahip beşerler daha genç görünür. Tersine, yağlı yüzlü beşerler daha olgun görünürler. Kemik yapınızı sergileyin ve çene çizginizi vurgulayın.

KAŞLARI ÇOKA KAÇMAKTAN KAÇININ

O inatçı tüyleri yolma konusunda endişelenmeyi bırak. Yüzünüz yaşlandıkça daha asimetrik hale geldiğinden kaşlarınızı daha düzgün göstermek neredeyse imkansız. Düzgün olmayan kaşlar tüm görünümünüzü mahvedebilir! Başıboş tüyler toplanmalıdır. Lakin kaşlarınız olduğu üzere bırakılmalıdır.

GÖZLERİNİZİ AÇIN

Yüzünü vurgula. En âlâ özelliğinize odaklanın. Kıvrılmış kirpikler gözlerinizi açacak ve daha büyük görünmelerini sağlayacaktır. Büyük göz her vakit genç görünür. Varsa, kaz ayaklarına istenmeyen dikkat çekebileceğinden takma kirpik kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.