Bloomberg’den Çarpıcı Tahmin: Bitcoin Bu Seviyelere Oynuyor!

Bitcoin (BTC) son dört gündür yeşil mum kapatsa da, yakından izlenen bazı teknik indikatörler, 29.000 dolar desteği tutulamazsa fiyatın Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyeye düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin 29.000 doları tutamazsa risk altında olabilir

Bitcoin, son üç haftadaki keskin düşüşün ardından hafta başından bu yana 30.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ancak, Mayıs ayının zararı hala %15’in üzerinde. Ethereum 2.000 dolara yaklaşırken ve Cardano ADA ağ yükseltmesinden dolayı %25’e varan artış kaybederken, daha küçük hacimli tokenler de geri döndü. Tron (TRX) ve Waves (WAVES), Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz bir dizi temel gelişmeyle çift haneli değer kazanan altcoin’ler arasındaydı.

Ancak Bitcoin’in son toparlanması, analiste göre son düşüşünün sürekli olarak tersine çevrilmesi yerine, başka bir dik düşüşten önceki son hareketler olabilir. Analistler, Bitcoin fiyatının geçmişteki fiyat hareketi modellerine dayanarak, kilit destek seviyesi 29.000 dolar korunamazsa 22.130 dolara düşüş bekliyor.

Bloomberg analisti, 30 bin dolar bölgesinin önemini vurguluyor

Bloomberg’in kıdemli piyasa analisti Jamie Douglas Coutts, yakın tarihli bir raporda, bu bölgenin belirleyici olacağını söylüyor. Analist, her iki yönde de şu seviyeleri bekliyor:

Psikolojik olarak önemli 30.000 dolar seviyesini tutabilirse, 40.000 dolardan dirence kadar değişebilir. Teknik olarak, 29.000 doların altında bir kırılma, bir sonraki desteğin mayısın düşüğü 25.424 dolarda, ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.130 dolarda olmasıyla birlikte uğursuz bir çift tepe formasyonunu teyit edecektir.

Coutts, 2022’nin ikinci yarısında, deneyimli yatırımcıların dikkatlerini, madenciler için Bitcoin ödüllerini her dört yılda bir yarıya indiren önceden programlanmış bir güncelleme olan Bitcoin halving’e çevireceklerini yazdı. Halving, daha küçük bir token arzıyla sonuçlandığından Bitcoin fiyatını artırır. Bir sonraki bu tür etkinliğin 2024 yılının Mayıs ayının ortalarında gerçekleşmesi bekleniyor. Coutts raporda şunları atını çiziyor:

Bitcoin genellikle her halving’den sonraki 12 ayda, günlük ihraç azaldıkça en güçlü performansı gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.