Bakan Karaismailoğlu: Liyakatsız takımlar gelince bu cins kazalar yaşamaya başladık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın başlattığı Yüz Yüze 100 Gün programı kapsamında Sancaktepe’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu. Bakan Karaismailoğlu programda konuşma yaptı. 

TRAFİK KAZALARINI YÜZDE 80 ORANINDA AZALTTIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Trafik kazalarını yüzde 80 oranında azalttık. Bu yapılmış olan bölünmüş yollar sayesinde her yıl tam 9 bin 500 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. Son 20 yıl içerisinde bakanlık olarak 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Türk Lirası olarak da söylersek 1 trilyon 600 milyar liralık yatırım yaptık. İstanbul-İzmir otoyolu, 8 saat 30 dakika süren seyahat bugün 3 saat 30 dakikaya düştü. Kısalan yollar sayesinde 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz her yıl” dedi.

Bakan Karaismailoğlu,”Yerel idarelerin en kıymetli misyonu, kaliteli, inançlı, ekonomik toplu taşıma sistemi kurmaktır. İstanbul’un kıymetli akslarından, ana damarlarından biri de Metrobüs hattı. Biraz evvel Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı bir kaza oldu. Yaralananlara acil şifalar diliyorum inşallah bu türlü bir kaza tekerrür etmez ancak maalasef bu kaza daha evvel, günlerdir izlediğimiz kimi şeylerin İstanbul’da olduğunun habercisiydi bu kazalar. İdaredekiler akıllarını başlarına alırlar, eksikler belirli yapılmayanlar da muhakkak. Liyakatsız takımlar iş başına geldikten sonra bu tıp kazalar yaşamaya başladık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.