Aktardan zayıflama tozu aldı, gözünü hastanede açtı

Sivas’ta üniversite okuyan Ceren Karabulut, fazla kilolarından şikayetçi olduğu için süratli bir biçimde zayıflamak istedi. O sırada kolay kilo vermenin yollarını arayan Karabulut’un dikkatini toplumsal medyada bitkisel olduğu argüman edilen zayıflama tozu çekti. Bir aktara giderek tozu temin eden Karabulut, tanım edildiği üzere tozu kullanmaya başladı.

3 gün süren kullanımın akabinde gece saatlerinde kaldığı yurtta kötüleşen Karabulut, arkadaşlarının durumu sıhhat gruplarına haber vermesinin akabinde, baş ağrısı, mide bulantısı ve tansiyon düşüklüğü şikayetleriyle ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan analizlerin akabinde karaciğer pahaları olağanın üzerinde görüldü.

Doktorun zayıflama tozunu kullanmaya devam ettiği takdirde karaciğerinin iflas edeceğini söylemesinin akabinde şok yaşayan Karabulut, tedavisinin akabinde hastaneden taburcu edildi.

“KARACİĞERİMİN İFLAS EDEBİLECEĞİ SÖYLENDİ”

Karabulut mevzuyla ilgili konuşurken, “Daha evvel internette gördüğüm zayıflama tozunu bir aktara gidip aldım. Kilolarımdan şikayetçi olduğum için bunu kullanma ihtiyacı duydum. Daha sonra bu ilacı kullanmaya başladım. 3 kaşık yoğurdun içerisine bir kaşık bu tozu koyup tüketiyorsun ve diğer bir şey yememek gerekiyor. Ben de hiçbir şey yemeyerek bu tozu kullandım. 2 gün boyunca mide bulantım devam etti. Gece saat 2 sularında mide bulantısı, baş ağrısı ve tansiyon düşüklüğü yaşayarak kötüleştim. Arkadaşlarımla ambulansı aradık ve acil servise götürüldüm. Acilde serum ve kan analizi yapıldı. Analiz sonucunda karaciğer değerlerimde yükseklik görüldü. Bu tozu daha fazla kullandığım taktirde karaciğerime vuracağını bu cins tozları kullanmamam gerektiğini ve bundan ötürü karaciğerimin iflas edebileceği söylendi. Bu tozu aldığım aktarda ise bunlarla ilgili hiçbir ikaz yapılmadı” dedi.

“SOSYAL MEDYADA ÖZENDİRİLİYOR”

Karabulut, bu biçim kilo verme eserlerinin toplumsal medyada çok fazla özendirildiğini tabir ederek, “Genelde genç kuşak olarak bu eserleri biz çok fazla kullanıyoruz. Zira kilolarımızdan çok fazla şikayetçiyiz. Beşerler kilolarımız hakkında konuştuğu için bu eserlere daha fazla yönlendiriliyoruz. Bu yüzden bu ilaçları kullanmayıp daha doğal yollarla spor, idman yapıp kilo verme konusunda diyetisyenlerden yardım istenmesi gerekiyor. Benim üzere sonunu düşünmeden hiç bir şey yapmayın. Zira ben biraz daha fazla kullanıp hastaneye başvurmasaydım tahminen de sonuçları ölümcül olacaktı ya da karaciğerimi kaybedebilirdim. Tavsiyem internette özendirilen bu stil ilaçları kullanmayın” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir